Slávny ruský atlét Alexander Suchorukov

Obsah:

Ruský atlét Alexander Suchorukov sa preslávil svojimi víťazstvami v plávaní a obhajovaním cti Ruska na medzinárodných pretekoch. O tom, ako sa budúci šampión dostal k „veľkému“športu, o jeho úspechoch a oveľa viac si povieme v tomto článku.

Detstvo budúceho šampióna

Ruský plavec Alexander Leonidovič Suchorukov sa narodil 22. februára 1988 v meste Ukhta v republike Komi. Za prvé vystúpenie v bazéne vďačí Alexander svojej matke. Svetlana Vasilievna Sukhorukova, skúsená inštruktorka plávania, trénuje deti na mestskom kúpalisku Yunost. Keď Saša ešte nemal rok, zobrala ho do bazéna a otužovala v malom kúpeli. Tam sa naučil plávať. Talent plavca sa prejavoval už od malička. Alexander Sukhorukov preplával vzdialenosti oveľa rýchlejšie ako jeho rovesníci.

Prvý úspech v plávaní

Alexander Sukhorukov sa rozhodol prejsť z bežnej všeobecnej vzdelávacej inštitúcie, kde študoval, na športovú školu Ukhta sám. Stalo sa to v siedmej triede. Chlapec doslova blúdil túžbou stať sa šampiónom a trávil v ňom veľa časubazén. Fyzicky veľmi silný od detstva bol Alexander odhodlaný vyhrať. Keď sa budúci šampión dostal do rúk skvelého trénera Sergeja Petroviča Fedorova a hlavne vďaka nemu, začal získavať svoje prvé ocenenia.

Fotografia plavca Alexandra Sukhorukova

Krok za krokom kráčal Alexander Suchorukov k svojmu snu. Plavec od 11 rokov sa viac ako raz stal víťazom a víťazom majstrovstiev a majstrovstiev republiky Komi medzi chlapcami vo svojej vekovej skupine. Vďaka svojim dobrým šprintérskym schopnostiam bol obzvlášť dobrý v plávaní na krátke vzdialenosti.

Už v roku 2002 získal Alexander Suchorukov titul kandidáta na majstra športu Ruska.

Hrám za národný tím

Alexander Sukhorukov je plavec, ktorý vynikol medzi svojimi rovesníkmi. Jeho úspech nezostal nepovšimnutý. V roku 2004 bol Alexander pozvaný do národného tímu Ruskej federácie. Prvou súťažou v ruskom tíme, ktorej sa športovec zúčastnil, boli majstrovstvá Európy v plávaní v španielskej Palma de Mallorca v roku 2006.

Plávanie Alexandra Sukhorukova

Od tejto chvíle začínajú vážne športové víťazstvá. Alexander Suchorukov, pre ktorého sa plávanie zmenilo z povolania pre dušu na skutočné povolanie, tvrdo pracoval, aby dosiahol svoje ciele.

Ako súčasť ruského národného tímu Alexander priniesol svojmu tímu vynikajúce výsledky, ktoré sa od neho očakávali. Napríklad na majstrovstvách sveta v Dubaji ako súčasť ruského tímu ukázal Alexander Sukhorukovvýborný čas v štafete na 4x200 m voľný spôsob a tiež nový svetový rekord 6 minút 49,04 sekúnd.

Víťazstvo vo veľkom športe

V prasiatku vynikajúceho ruského plavca je veľa slávnych víťazstiev. Alexander sa stal strieborným medailistom na OH 2008 v Pekingu v zostave štafiet: D. Izotov, N. Lobincev, A. Suchorukov, E. Lagunov. Suchorukov je držiteľom svetového rekordu v štafete na 4x100 m v anglickom Manchestri.

Suchorukov Alexander Leonidovič

Alexander sa stal vicemajstrom na Majstrovstvách Európy 2008 v štafete na 4 x 200 m voľný spôsob. Dvakrát zlato pre krajinu (v štafete mužov na 4 x 100 m, ako aj 4 x 200 m voľný spôsob) ako súčasť ruského tímu Suchorukov vyhral v Maďarsku na majstrovstvách Európy v auguste 2010.

Medzi športové úspechy športovca patrí víťazstvo na majstrovstvách sveta v roku 2010 v Dubaji (Spojené arabské emiráty) a na tom istom mieste - titul svetového rekordéra v štafete na 4x200 m. Alexander Suchorukov je plavec, ktorého fotografia sa po tomto úspechu objavila na stránkach mnohých médií, sa stala pýchou ruského tímu na tomto šampionáte.

V roku 2011 sa Suchorukov stal strieborným medailistom na Majstrovstvách Európy, ktoré sa konali v poľskom Štetíne.

Podobný turnaj vo vodných športoch v Berlíne v roku 2014 bol pre ruský tím ďalšou víťaznou súťažou. Naše družstvo mužov v zložení A. Grechin, A. Suchorukov, N. Lobincev a V. Morozov obsadilo striebornú medailu v kráľovskej štafete na 4 x 200 m,porazil taliansky tím o 0,11 s. a prehrali s francúzskymi plavcami. Alexander Sukhorukov predviedol svoj najlepší výsledok v štafetovom plávaní.

Sukhorukov je päťnásobný majster Ruska, ako aj niekoľkonásobný držiteľ rekordu Ruskej federácie a Európy.

Pracovné dni športovca

Vysoký výkon v športe dosahuje A. Suchorukov intenzívnym tréningom. Plavec žije v Petrohrade. Trénuje v olympijskom tréningovom centre pod vedením Sergeja Jurijeviča Tarasova. S trénerom si Alexander, ako aj so spoluhráčmi vybudoval dobré priateľské vzťahy. Predovšetkým vďaka tomu Sukhorukov dosahuje vynikajúce výsledky.

Alexander Suchorukov

Športovec trávi veľa času v tréningovom kempe, často cestuje do zahraničia. V jeho rodnom meste Ukhta sa to stáva zriedka - iba asi mesiac v roku. Pred dôležitými súťažami okrem plávania zahŕňa plavcova rutina mnoho hodín denného tréningu v telocvični a vonku (často na piesku), beh a oveľa viac.

Ako profesionálny plavec, športovec súčasne študoval na Štátnej technickej univerzite v Ukhte, pretože verí, že ekonomické vzdelanie môže byť užitočné v budúcnosti (na konci jeho športovej kariéry).

Vládne ocenenia a tituly

Alexander Sukhorukov je vyznamenaný majster športu Ruska. Tento odznak mu osobne odovzdal v roku 2011 šéf Komi Republiky V. Gaiser. Svetový rekordér opakovane obsadil popredné miesta v rebríčku najlepšieho republikánašportovci.

Plavec Alexander Sukhorukov

V roku 2009 bol plavec ocenený medailou Rádu za zásluhy o vlasť, II. Štát tak označil jeho príspevok k rozvoju telesnej kultúry, športu, športových úspechov na XXIX. olympijských hrách v Pekingu.

A. Sukhorukov je vlastníkom medaily „Za vojenskú odvahu“.

Dôstojné hodnotenie úspechu talentovaného športovca je pre neho výborným stimulom do boja o nové medaily.