Životopis športovca Davida Belyavského

Obsah:

David Belyavsky je ruský gymnasta, ktorý súťažil na olympijských hrách. Podarilo sa mu získať striebornú medailu v roku 2016 na šampionáte družstiev. Pretekár získal aj bronzovú medailu za cviky na nerovných tyčiach. Získal bronz a nerovné priečky na majstrovstvách Európy. V roku 2015 vyhral Európske hry v Baku.

Životopis Davida Belyavského

David sa narodil v meste Votkinsk, Udmurtia, 23. februára 1992. Od detstva chlapec vyrastal ako veľmi aktívne dieťa, bol nepokojný. Navyše bol nezvyčajne pružný. Dokázal robiť splity, mostíky a iné jednoduché cvičenia s veľkou ľahkosťou.

David Belyavsky

Dávida vychovala jeho stará mama Ľudmila Viktorovna. Svojho času sa venovala aj športu, možno lásku k tomuto životnému štýlu preniesli na jej vnuka gény. Ak bežné babičky sledujú v televízii rôzne televízne programy, potom Davidova babička mala rada iba športové kanály, najmä gymnastiku. A on spolu s ňou s veľkým potešením sledoval gymnastky. Sú pre neho.boli príkladom, takmer čarodejníci. David bol veľkým fanúšikom Alexeja Nemova.

Prvé roky

Počas štúdia na druhom stupni sa David Belyavsky prihlásil na gymnastiku. Ale navštevoval školskú časť asi mesiac. Neopustil ju, pretože ho to nezaujímalo. Jednoducho, podľa svojho učiteľa vedel všetko, čo ho v oddiele naučili. Chlapcovi poradil, aby ho poslal do športovej školy. Babička si vypočula radu a vzala Davida do športovej školy mládeže Votkinsk "Znamya". Tam sa jeho trénerom stal Sergej Zakirov. Potom sa David začal pozerať na gymnastiku nie ako na zábavu, ale ako na povolanie. Celé dni zmizol na tréningu, od skorého rána do neskorej noci. Bol na rovnakej úrovni ako jeho spolužiaci, ale tréner chcel medzi svojimi študentmi nájsť tých najlepších.

David Belyavsky gymnasta

David Belyavsky mal na športovca tie najlepšie vlastnosti: veľkú túžbu dosiahnuť svoje ciele, snažiť sa o čo najlepšie výsledky.

Sťahujem sa do Jekaterinburgu

Keď mal chlapec asi dvanásť rokov, všimol si ho známy tréner Peter Kitaysky z mesta Jekaterinburg. A keď mal štrnásť rokov, presťahoval sa tam a nastúpil do školy olympijskej rezervy. To bol impulz k veľkým víťazstvám. Pre Davida bolo veľmi ťažké sa pohybovať, veľmi mu chýbal domov a priatelia, no pochopil, že pre kariérny rast je to nevyhnutné. Peter Kitaysky spomína, že chlapec bol spočiatku veľmi hanblivý, až príliš skromný.

Deti, ktoré sa s ním učili, sa mu snažili pomôcťDávidovi, aby sa prispôsobil miestnym podmienkam, aby ľahšie znášal odlúčenie od domova. Ale keďže sa Belyavskému naozaj páčilo, čo robil, a boli v tom nejaké úspechy, pomohlo mu to. Takmer vždy si stanovil za cieľ vyhrať a väčšinou sa mu to podarilo.

gymnastika david belyavsky

V roku 2008 sa sám vyhlásil, stal sa strieborným medailistom v umeleckej gymnastike vo Švajčiarsku, keď bol súčasťou ruského juniorského tímu. Mužstvo tvorili Garibov Emin, Belyavsky David, Pakhomenko Igor, Matvey Petrov a Ignatenkov Kirill, získali 263 bodov. Dobrý výsledok dosiahli aj za hrazdu, za koňa, za kruhy, bradlá a preskok. V preskoku získal David aj striebornú medailu.

V roku 2009 sa David stal štvornásobným šampiónom na Olympijskom festivale mládeže vo fínskom Tampere. Vyhral prvé miesto vo viacboji v cvičeniach na podlahe a na kruhoch.

Keď sa v Japonsku konali súťaže v umeleckej gymnastike, David Belyavsky získal zlato za skok, striebro za hrazdu a bronz za koňa s maticou. Vo viacboji však urobil niekoľko chýb v cvikoch na kruhoch, a preto obsadil štvrté miesto.

Ruské majstrovstvá

V preskoku získal striebro na ruskom šampionáte, po ktorom nastúpil do ruského tímu na európskom šampionáte v Birminghame. Kvôli prírodným javom však nemohli odletieť a zúčastniť sa súťaže.

biografia Davida Belyavského

Na pohári Ruska, ktorý sa konal v rmesto Čeľabinsk sa David dostal do finále na päť nábojov. Keď bolo finále viacboja, bol na čele, ale potom sa stal štvrtým, keďže spadol na koni, pretože zle položil ruku. Podarilo sa mu však získať zlato v cvičeniach na podlahe, predbehnúť najlepšieho gymnastu v Európe Antona Golotsutskova, ale stal sa druhým v preskoku. Tak sa gymnasta David Belyavsky pripojil k tímu na majstrovstvá sveta, kde Rusko obsadilo šieste miesto.

Ďalšie víťazstvá

Keď sa v roku 2009 konali olympijské hry v Londýne, David obsadil šieste miesto v tímovom šampionáte, piate miesto v celkovom šampionáte a siedme miesto na koni. Túto zásluhu získal športovec, keď bol súčasťou tímu.

Ako súčasť ruského národného tímu gymnastka Belyavsky získala striebro na olympijských hrách, ktoré sa konali v Riu de Janeiro, za tímový viacboj a bronz za cvičenia na nerovných tyčiach. Okrem toho má športovec vo svojom prasiatku oveľa viac ocenení. Na XXVII. svetovej letnej univerziáde v Kazani v roku 2013 mu bol udelený aj Čestný list prezidenta Ruskej federácie za úspechy v športe.