Najlepší športovci Kazachstanu za minulý rok 2017

Obsah:

Koncom roka niektoré športové informačné publikácie uskutočňujú prieskum medzi svojimi čitateľmi, aby určili najlepších športovcov v Kazachstane. Výsledkom je, že každý portál predstavuje vlastnú verziu kategórií a nominácií. Identifikácia toho najlepšieho je proces neustálej diskusie. Urobme si preto vlastný prieskum na základe priemerného hodnotenia všetkých získaných výsledkov. V tomto článku sme zhromaždili najlepších športovcov Kazachstanu, ktorých mená sú teraz uvedené v hodnotení svetových športov.

1. miesto - Gennadij Golovkin (box): 75, 3 % hlasov

V roku 2017 mal slávny atlét Kazachstanu - boxer Gennadij Golovkin (známy aj ako Triple G) iba 2 zápasy. Prvý sa odohral 18. marca proti Danielovi Jacobsovi o majstrovský titul v štyroch kategóriách naraz (IBF, WBA, WBO, WBC). V rovnakom súboji sa hralo o titul superšampióna podľa magazínu The Ring. Toto je tiež významná udalosť. Gennady Golovkin je už šampiónom vo všetkých uvedených statusoch. Kazašský boxer preto iba obhájil titul.

Gennadij Golovkin

V Golovkinovej profesionálnej kariére bol tento súboj prvým z hľadiskaskutočnosť, že boxer viedol 12-kolový zápas. Bolo to ťažké. Gennadij však opäť dokázal prevahu majstra sveta vo svojej váhovej kategórii.

Druhý súboj sa odohral 16. septembra 2017 proti Mexičanovi Saulovi Alvarezovi. V predvečer súboja boli všetky svetové médiá plné titulkov, že súboj bol senzačný. Všetky opasky Gennadija Golovkina boli uvedené na linku. Rozhodcovia sa rozhodli vyhlásiť remízu. To vyvolalo medzi odborníkmi a fanúšikmi boxu veľa kontroverzií. Kazašský Triple G nemal vo svojej kariére žiadne predchádzajúce remízy.

Gennady Golovkin mal neuveriteľne úspešný rok a zaslúži si byť číslo jedna v rebríčku najlepších športovcov Kazachstanu.

2. miesto - Kairat Eraliev (box): 7,3 % hlasov

27-ročný boxer Kairat Yeraliev získal zlatú medailu na majstrovstvách sveta v boxe 2017 v Hamburgu a získal aj bronz na ázijskom šampionáte v Taškente v bantamovej váhe (do 56 kg). Po porážke Američana vo finále priniesol Kairat Yeraliev pre svoju krajinu prvé zlato na svetovom šampionáte.

Kairat Eraliev

3. miesto - Akzhurek Tanatarov (zápas voľným štýlom): 3,7 % hlasov

Trojicu najlepších športovcov Kazašskej republiky uzatvára Akzhurek Tanatorov, ktorému sa v roku 2017 podarilo získať zlatú medailu na majstrovstvách Ázie a bronzovú medailu na majstrovstvách sveta v hmotnostnej kategórii do 70 kg. Predtým bol športovec ocenený bronzom na olympijských hrách v roku 2012. Je prekvapujúce, že v našej špičke si všetky ceny prevzali zástupcovia bojových umení. Náhoda? Sotva.

AkzhurekThanatorov

4. miesto - Meirambek Ainagulov (grécko-rímsky zápas): 3, 1% hlasov

V auguste 2017 sa Meirambek stal vicemajstrom sveta v hmotnostnej kategórii do 59 kg (súťaže sa konali v Paríži). V máji toho istého roku získal grécko-rímsky bojovník striebornú medailu na ázijskej súťaži v Naí Dillí.

Kazachstan získal zlato

Mnohí odborníci predpovedali atlétovi bezpodmienečné víťazstvo na majstrovstvách sveta v Paríži. Dopadlo to však trochu inak. Meirambek Ainagulov je mladý a perspektívny zápasník. Preto je dosť možné, že budúci rok nás poteší veľkými víťazstvami.

5. miesto - Alexey Lutsenko (cestná cyklistika): 2,7 % hlasov

Kazašský cyklista Alexey Lucenko

Profesionálny kazašský cestný cyklista Alexej Lucenko sa v uplynulom roku stal zlatým medailistom piatej etapy Vuelta a España, majstrom Ázie v Bahrajne a podarilo sa mu získať aj bronz v jednodňových pretekoch Dwars door Vlaanderen (Holandsko) a triumfálne dokončil piatu etapu na pretekoch Okolo Almaty (vyhral 4-krát za sebou). Pôsobivý výsledok Alexeja si určite zaslúži vyššie miesto. Čo však robiť, ak cyklistika nie je v Kazachstane dostatočne populárnym športom.

6. miesto – Nikita Panasenko (cyklistická trať): 2,6 % hlasov

Nikata Panasenko cestný cyklista

Tento málo známy kazašský cyklista dokázal vyhrať dve zlaté medaily na cyklistickej trati Svetového pohára. Nikita Panasenko skutočne zapôsobil na fanúšikov Kazachstanu. Stalo sa tak, keď strategicky porazil svojho hlavného konkurenta - gréckeho cyklistu Christosa Volikakisa - a stal sa zlatým medailistom. Tento chlapík je budúcnosťou kazašskej cyklistickej trate.

7. – Albert Linder (vzpieranie): 2,5 % hlasov

Albert Linder

Albert Linder je mladý vzpierač z Kazachstanu, ktorý dosiahol úspech na Majstrovstvách Ázie v roku 2017 (Ašchabad) v hmotnostnej kategórii do 69 kg. V tom istom roku športovec získal zlatú medailu na letnej univerziáde v Taipei. Jeho hlavným konkurentom bol severokórejský atlét Kim Myung-hyuk. Albertovi sa ho však podarilo prekonať, pričom použil iba dva z troch možných pokusov.