Prvé krásy sveta. Súťaže Miss World

Obsah:

Súťaže krásy sú akousi šou, kde sa pred publikom a porotou predstavia tie najlepšie krásy sveta a ukážu svoj šarm. Takéto akcie sa konajú pomerne často. Miss World je každoročná prehliadka, prestížna a významná. Okrem toho je najstarší svojho druhu.

krásy sveta
krásy sveta

O histórii súťaže

Cenu pre najkrajšie dievča založil v roku 1951 Eric Morley, reklamný agent z Londýna. Stalo sa to nasledovným spôsobom. Morley sa pripojil k tanečnej sále Mecca. Jeho úlohou bolo prilákať zákazníkov do nočných klubov a tanečných pavilónov. Predpokladom pre to bolo, že návštevníkmi by mali byť nielen Briti, ale aj zástupcovia iných krajín. Na uskutočnenie tejto náročnej misie Morley navrhol usporiadať rozsiahlu súťaž krásy, na ktorej sa mali zúčastniť dievčatá z celého sveta. Casting modelov na prvú show prevzal.

Miss sveta
Miss sveta

Plánovalo sa, že akcia sa uskutoční iba raz, no potom Eric Morley zistil, že v roku 1952 v USA sa mala konaťzaložiť podobný projekt – „Miss Universe“. Potom sa každoročnou udalosťou stala aj jeho súťaž Miss World. Drží sa až do našich dní.

Podstata prehliadky krásy

Cieľom súťaže je odhaliť najkrajšie dievča na svete. Uchádzači prídu do mesta podujatia a potom sa začne výber. Táto súťaž krásy tradične zahŕňa okrem poškriabania sa v plavkách a spoločenských šatách aj súťaže v športe, charite, inteligencii, ako aj pri plnení kreatívnych úloh.

Podľa pravidiel podujatia sa ho môžu zúčastniť len tie dievčatá, ktoré už vyhrali národnú prehliadku krásy. Okrem toho musia byť všetci uchádzači vybraní na účasť v Miss World slušne vychovaní, mať dobré spôsoby a ovládať aj jeden z medzinárodných jazykov – angličtinu, nemčinu alebo francúzštinu. Je to potrebné, aby súťažiaci mohli slobodne komunikovať s verejnosťou a porotou.

Dievčatá vo veku 17-24 rokov, slobodné a bez detí sa môžu zúčastniť predstavenia. Okrem toho je dôležitá aj morálna stránka: súťažiaci nemajú právo vstupovať do pochybných vzťahov s mužmi, byť nahí na verejných miestach (napríklad v nočných kluboch) a pred televíznou kamerou, tancovať striptíz a tiež piť alkohol alebo drogy..

Súťaž krásy
Súťaž krásy

Víťaz tohto podujatia musí žiť jeden rok v Londýne. Dievča sa tam zúčastňuje na charitatívnych akciách a pravidelne sa objavuje vo vyššej spoločnosti, kde predvádza tie najlepšie módne outfity.

Zaujímavé fakty o udalosti

Fakt

V Spojenom kráľovstve, domove súťaže, bola táto udalosť dlho považovaná za nudnú a nezaujímavú. Mnoho divákov zastáva názor, že formát recenzie krásy je zastaraný, čo znamená, že je čas pridať do jej priebehu a postupu hodnotenia niečo nové.

Fakt dva

Podľa výsledkov súťaže sú prvými kráskami sveta obyvatelia Venezuely. V celej histórii podujatia získali predstavitelia tohto štátu hlavné korunky najviackrát – šesť víťazstiev za 63 rokov.

Fakt tri

Víťazka súťaže, ktorá sa konala v roku 1974, bola pozastavená, keďže v tom čase už mala jeden a pol ročné dieťa. V roku 1980 odmietla korunu samotná najkrajšia dievčina na svete. Svoj čin motivovala tým, že jej blízky bol proti tomu, aby ako víťazka plnila svoje povinnosti. Je však celkom možné, že skutočným dôvodom odmietnutia bola úprimná fotografia, na ktorej sa dievča zúčastnilo krátko pred víťazstvom. Ako viete, pravidlá súťaže pre účastníkov zakazujú takéto pochybné udalosti.

najlepšie krásy sveta

First Miss World

Súťaž z roku 1951 vyhrala Kiki Håkansson. Narodila sa v roku 1929, to znamená, že v čase účasti na výstave krásy mala dievča 22 rokov. Håkanssonová na súťaži reprezentovala Švédsko, svoju rodnú krajinu. Za víťazstvo dostalo dievča cenu – šek na tisíc libier a vzácny náhrdelník.

Účastníčky Miss World z roku 1951 defilovali pred verejnosťou v bikinách. V budúcnosti boli takéto premietania v rámci súťaže zakázané a nahradili frankplavky do uzavretejších, keďže náboženskú obec pobúrila takáto sprostosť. Sám pápež odsúdil Kiki Hokansson za nehanebnosť, ale dievča kvôli tomu neprišlo o korunu.

Prvá víťazka slávnej šou krásy zomrela nedávno, v roku 2011.

Účasť na súťaži reprezentantov Sovietskeho zväzu a prvého víťaza z Ruska

ZSSR je mocný štát, ktorého orgány sa vždy vyznačovali veľmi konzervatívnymi názormi. Zástupcovia tejto krajiny sa preto veľmi dlho neobjavovali v zoznamoch súťažiacich slávnych šou krásy a tie najlepšie krásky sveta sa vyberali bez ich účasti. Až v roku 1989 sa prvá Ruska Anna Gorbunova dostala na Miss World. Mimochodom, potom dievča získalo titul Miss Photogenic.

V roku 1991 sa v dôsledku rozpadu ZSSR súťaž Miss World konala aj bez účasti ruských žien. Ale nasledujúci rok, 1992, Julia Kurochkina ohromila porotu svojou krásou a vtipom a vyhrala hlavnú korunu.

Prvá víťazka slávnej súťaže krásy z Ruska má momentálne 40 rokov. Zanechala kariéru v modelingu a pracuje ako riaditeľka cestovnej kancelárie. Okrem toho sa Julii darí v rodinnej oblasti: je vydatá a má dcéru. Zaujímavé je, že v čase účasti Kurochkiny v súťaži boli jej parametre ideálne - 90-60-90.

Víťazstvo Ksenia Sukhinova

V roku 2008 bola ďalšia Ruska uznaná za najkrajšie dievča na svete. Ksenia Sukhinova, rodáčka z Nižnevartovska, získala prestížny titul a diamantkoruna.

prvé krásy sveta

Hlavná prehliadka krásy v roku 2008 sa konala v Johannesburgu. V počiatočnej fáze súťaže vyhrala Ksenia Sukhinova nomináciu na Miss Top Model, vďaka čomu sa dievča stalo jednou z finalistiek. Členovia poroty jej predpovedali, že bude minimálne v prvej trojke. Ale Ksenia vyhrala.

Teraz pracuje v slávnom módnom dome, ktorý vlastní Valentin Yudashkin. Dievčenské srdce je stále voľné.

Je známe, že ďalšia súťaž Miss World sa bude konať v septembri 2015. Najlepšie krásy sveta prídu do Nice, aby si zasúťažili o prestížny titul a vyskúšali si vzácnu diamantovú korunku.