Biatlonista Evgeny Ustyugov: biografia a úspechy

Obsah:

Evgeny Ustyugov je dnes jedným z najmladších a najsľubnejších športovcov. Nezastaví sa ani na minútu a pokračuje v dosahovaní nových výšok vo svojej športovej kariére. Poznajú ho a milujú ho milióny ľudí po celom svete. Je idolom začínajúcich biatlonistov!

Jevgenij Usťugov

Evgeny Ustyugov: biografia, detstvo

Budúci biatlonista sa narodil v roku 1985, 4. júna, v nádhernom meste Krasnojarsk. Dá sa povedať, že Zhenya získal svoje športové schopnosti ešte pred narodením. Veď jeho rodičia boli v tom čase celkom známi športovci. A preto, keď sa v rodine Ustyugov narodili dvaja chlapci, rodičia sa okamžite začali zaoberať ich fyzickým vývojom. Od troch rokov s nimi Ustyugov a jeho brat denne trénovali. S pribúdajúcim vekom sa chlapec začal aktívne zapájať do horolezectva.

Eugenove školské roky boli celkom zábavné a pestré. Bol veľmi aktívnym dieťaťom. Ani jedno športové podujatie sa nezaobišlo bez jeho účasti. Práve na jednej zo súťaží v roku 1997 ho videla biatlonová trénerka, manželka Viktora Ermakova. Keďže u chlapca videla dobré schopnosti, pozvala ho, aby vyskúšal tento zimný šport.

Biatlonista Evgeny Ustyugov

Cesta vpred

Čo robí Evgeny Ustyugov po ukončení štúdia? Už sa zdalo jasné, že nastúpi na fakultu telesnej výchovy. Ale vôľou osudu sa to mladému mužovi nepodarí. A on sa stáva študentom Divnogorskej olympijskej rezervnej školy. Po niekoľkoročnom štúdiu sa Zhenya rozhodne pokračovať v štúdiu na Fakulte lesníckeho inžinierstva, ktorú sa mu podarilo ukončiť s vyznamenaním v roku 2010.

Začnite so športovou aktivitou

Kedy vstúpil biatlon do života budúceho športovca? Ustyugov Eugene bol počas svojho tréningu účastníkom súťaže, ktorá sa v roku 2005 konala vo Fínsku. V individuálnych pretekoch sa mladému mužovi podarilo obsadiť 12. miesto, v stíhacích pretekoch - 36. miesto a počas šprintu - 42. miesto. O rok neskôr, po zlepšení svojich športových schopností, ide Zhenya na majstrovstvá sveta, ktoré sa tentoraz konali v New Yorku. Na prekvapenie všetkých sa mu v prenasledovaní podarilo vystúpiť na stupne víťazov. Zhenya bola druhá v štafete a štvrtá v šprinte. Od tohto roku začína kariéra budúceho šampióna naberať na sile a rýchlo sa rozvíjať.

biatlon ustyugov evgeny

Hviezdne etapy športovej kariéry

Evgeny Ustyugov - biatlonista,dosiahli vysoké výsledky. Ďalšou dôležitou súťažou pre športovca je Európsky pohár 2006-2007. Počas šprintu sa Usťugov nachádza na 12. mieste, pričom za víťazom zaostáva len o 3 minúty. V stíhacích pretekoch bola Zhenya už druhá. Tu mu do cieľa chýbalo 25 sekúnd, napriek tomu, že ho od víťazstva delilo iba jedno netrafenie cieľa.

Keď sa začali druhé fázy pohára, mladý muž musel tvrdo pracovať. Jeho úsilie bolo korunované 25. miestom v šprintérskych pretekoch. Za víťazom zaostal o jeden a pol minúty a minul iba 3 minúty. V nasledujúcom šprinte sa Usťugov umiestni na 50. mieste, pričom za svojim hlavným rivalom zaostáva takmer o 3 minúty. Mladého biatlonistu tieto neúspechy nezlomili. Naopak, slúžilo to ako stimul pre plodnejšiu prácu.

Životopis Evgeny Ustyugov

Cestujte svet

Jevgeny, ktorý sa zúčastnil mnohých turnajov a šampionátov, musel tráviť veľa času mimo domova. Jeho vzťah s blízkymi sa však nezhoršil. Ustyugov vždy cítil podporu svojich rodičov a priateľov. Po návšteve mnohých kútov Zeme sa Zhenya naučil veľa nových vecí, ktoré mu dodali ešte väčšiu silu bojovať.

Majstrovstvá sveta, ktoré sa v roku 2007 konali v Bulharsku, príjemne potešili všetkých Evgenyho fanúšikov. Tu obsadil 20. miesto, pričom minul iba jeden a odstup od súpera dosiahol vzdialenosť 2 minúty 40 sekúnd. Keď sa konala štafeta, spolu s tímom sa biatlonistovi podarilo obsadiť 5. miesto, čo výrazne zvýšilo nadšenie začiatočníkašportovec.

V zime 2007 prichádza Ustyugov domov, aby sa zúčastnil súťaže, ktorá sa volala „Iževská puška“. Tentoraz sa mu podarilo obsadiť víťazné druhé miesto. Rozdiel od hlavného konkurenta bol 39 sekúnd.

Potom ide Zhenya na majstrovstvá sveta do Nórska. Atlétovi sa nedarí získať víťazné tituly, no napriek tomu sa vyhlasuje za dosť silného súpera, ktorého netreba podceňovať.

Už v roku 2008 bol Usťugov rehabilitovaný na ruskom šampionáte, zaslúžene získal striebornú medailu. Potom sa mu podarí obsadiť prvé miesto v pohárovej Európe. Potom súťaž vyhral bez jedinej chyby. Víťazstvo bolo tentoraz skvelé!

O rok neskôr ide športovec na Svetový pohár do Oberhofu. V stíhacích pretekoch sa mu podarilo stať sa siedmym a v šprinte obsadil 8. miesto.

Evgeny Ustyugov je národným favoritom

Olympijské hry XXI sa stali Evgenyho debutom. Len tam sa mohol vyhlásiť za silného účastníka. Hoci proti nemu stáli dosť vážni súperi, v šprinte mu patrí 15. miesto, v stíhacích pretekoch skončil Zhenya v celkovom poradí pätnásty.

Zlatá olympijská medaila zdobila hruď športovca 21. februára pri hromadnom štarte. Biatlonista vďaka svojmu úsiliu a práci obchádza všetkých súperov a v krátkom čase sa dostáva do víťazného cieľa. Na konci hier bol Jevgenij vyznamenaný Rádom priateľstva.

Na jar 2011 Usťugov spolu so S. Sleptsovou prevzali čestnéprvé miesto v pretekoch World Team Challenge.

Evgeny dodnes aktívne trénuje a zúčastňuje sa mnohých súťaží. Naposledy mu bol udelený titul Ctihodný majster športu.

čo robí evgeny ustyugov

Ustyugovov osobný život

Napriek nabitému pracovnému programu sa Evgenymu podarilo vytvoriť silnú rodinu. So svojou budúcou manželkou sa stretáva na pravidelných súťažiach. Atlétka Alexandra Bondareva sa stáva vyvolenou z Ustyugova. Niekoľko rokov po tom, čo sa stretli, mladí ľudia hrajú svadbu. A už v roku 2010 sa narodila Evgenyho dcéra Veronica. Manželka biatlonistu sa rozhodne ukončiť športovú kariéru a venovať sa rodinným povinnostiam. Keď mala malá 3 roky, otec ju už postavil na lyže. V zime 2014 sa narodila druhá dcéra Evgenia. Snaží sa tráviť veľa času so svojou rodinou a robí to veľmi dobre!