Alexander Sukhorukov: biografia, športová kariéra a osobný život

Obsah:

Sukhorukov Alexander sa narodil 22. februára 1988 v meste Ukhta, republika Komi. Je to profesionálny plavec, ktorý sa zúčastnil olympijských hier a rôznych majstrovstiev sveta. Alexander si prešiel tŕnistou cestou od neznámeho športovca k slávnemu majstrovi športu. Rodinný stav – vydatá.

Životopis Alexandra Sukhorukova

Plavec miloval vodu už od detstva. Pomohla mu v tom mama, ktorá syna priviedla na hodiny plávania. Pracovala s deťmi v bazéne mesta Ukhta. Okrem toho Alexander začal chodiť na rôzne športové aktivity a s istotou sa rozhodol, že sa stane slávnym športovcom. Vďaka svojej mame začal chlapec robiť pokroky v plávaní. Keď mal päť rokov, vyhral svoje prvé víťazstvo. Mladý pretekár zaplával najrýchlejšie v štafete na 25 m.

Suchorukov Alexander

Po takomto úspechu sa chlapec rozhodol zanechať iné športy a všetok svoj voľný čas venovať len plávaniu. Sergej Fedorov sa stal trénerom budúceho športovca. Vďaka tomu, že chlapmal vynikajúcu pamäť, mohol sa rýchlo učiť a zvyšok času venovať tréningu. Jeho talent si všimol nielen tréner, ale aj ostatní žiaci. Keď mal Alexander trinásť rokov, stal sa kandidátom na majstra športu.

V tom čase sa tínedžer rozhodol opustiť bežnú školu a ísť do športovej inštitúcie. Jeho čin bol dôkladne zvážený, keď bol v siedmej triede. Alexander začal snívať o cenách za plávanie a začal tráviť ešte viac času v bazéne. Mladý športovec sa tvrdohlavo sústredil na víťazstvo. Vďaka svojmu prvému trénerovi získal viac ako jedno prvé miesto.

Športové aktivity

Po nejakom čase bol Alexander Suchorukov pozvaný do Moskvy hrať za ruský národný tím. Od tohto obdobia začala dlhá cesta na medzinárodných súťažiach. Trvalo však dlho, kým sa stal svetovým športovcom. A v roku 2008 prichádza k mladému mužovi dlho očakávaná sláva a sláva. Aby získal pozornosť na svoju osobu, Alexander Sukhorukov vystúpil na majstrovstvách Európy, kde získal striebornú medailu. V tom istom roku dostal chlapík zlato za vynikajúci štafetový pretek 4 x 100.

plavec Alexander Suchorukov

V roku 2010 súťažil profesionálny atlét v štafetových pretekoch na 4 x 100 m a 4 x 200 m so svojím tímom na majstrovstvách Európy. Tam chlapci získali zlaté medaily. O niečo neskôr odišiel Alexander do Dubaja, kde súťažil na majstrovstvách sveta. On a jeho tím odviedli vynikajúcu prácu so všetkými prvkami, predčili svojich konkurentov a vyhrali ceny. Okrem toho nav týchto súťažiach dosiahli chlapci svetový rekord.

Osobný život športovca

Do roku 2013 neexistovali žiadne informácie o Alexandrovom rodinnom živote. Neskôr sa zistilo, že slávny plavec sa stretol so slávnou gymnastkou Margaritou Mamunovou. Čoskoro sa mladí ľudia začali stretávať a snažili sa jeden druhému venovať čo najviac času. Vďaka spoločnému duchu chlapci spolu radi športujú a cestujú.

Keď uplynuli tri roky od ich stretnutia, Alexander Suchorukov požiadal svoju milovanú o ruku. Momentálne sú najznámejším romantickým párom na športovom poli. Mnoho fanúšikov sleduje ich životy a plne ich podporuje.

Sukhorukov Alexander so svojou milovanou

Veľký úspech športovca priamo súvisí s neustálym tréningom. Dnes Alexander pracuje na svojom výkone s trénerom Sergejom Jurijevičom. Ten chlap má dobré a priateľské vzťahy s vodcom, ako aj s jeho tímom. Profesionálny športovec je na sústredení neustále a pomerne často cestuje do zahraničia. V tomto ohľade sa mladý muž zriedka dostane k svojim príbuzným v meste Ukhta.

slávny športovec

Pred akýmkoľvek výkonom športovec nielen pláva, ale aj denne trénuje v posilňovni alebo na ulici a tiež behá. Keď Alexander už tvrdo pracoval na svojej športovej kariére, súčasne študoval na vysokej škole vo svojom rodnom meste. Plavec verí, že smerovanie v oblasti ekonomiky ho môže v budúcnostipríde vhod.

Celebrity Swimmer Awards

Vďaka obrovskému počtu víťazstiev získal mladý športovec titul Majster športu Ruska. Po tom, čo Alexander vyhral olympijské hry v Pekingu, bol ocenený rozkazom a na konci univerziády v Kazani dostal chlapík čestný list.